Ferencvaros razbio MOL Vidi: Naš fudbaler dobio crveni karton
907

MAĐARSKA LIGA

0

Fudbaleri Ferencvaroša su u direktnom duelu za titulu prvaka Mađarske savladali MOL Vidi sa ubjedljivih 4:1 i tako stigli do nove titule prvaka Mađarske.

Nije Ferencvaroš nju matematički osigurao, ali 11 bodova u odnosu na MOL Vidi je prevelika prednost da bi se prosula do kraja šampionata. Tako će ekipa iz Budimpešte poslije tri godine ponovo podići pehar namijenjen prvaku Mađarske.

Domaći su večeras poveli golom Nguena u 6. minutu. Izjednačio je Nego u 21. minutu, a onda Anel Hadžić pravi glupost i u 45. minutu dobija drugi žuti karton, te ostavlja igrače na cjedilu.

U nastavku susreta je to bila jednosmejrna ulica. Kharatin u 59. minutu pogađa za 2:1, a onda Davide Lanzafame sa dva gola završava posao i donosi pobjedu Ferencvarošu od 4:1.