GORKA UTJEHA ZA STARU DAMU: Juventus osmi put zaredom prvak...
907
GORKA UTJEHA ZA STARU DAMU: Juventus osmi put zaredom prvak Italije

PRVI TROFEJ ZA RONALDA

0

Fudbaleri Juventusa ostvarili su pobjedu u 33. kolu italijanske Serije A pošto su na domaćem terenu savladali Fiorentinu nakon preokreta sa 2:1.

juventus-bonucci-kaen-pjanic

Tako su "Bjankoneri" osvojili osmu uzastopnu titulu prvaka Italije pet kola prije kraja prvenstva.

Ono što je trebalo da postane rutina umalo se nije završilo katastrofalno po "Staru damu" pošto je reprezentativac Srbije Nikola Milenković doveo svoj tim u vođstvo nakon samo četiri minuta igre.

I nakon toga je uslijedila odlična igra izabranika Vinćenca Montele koji su postigli još jedan pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Kazna je usledila u 37. minutu kada je Aleks Sandro izjednačio rezultat poslije kornera Pjanića sa desne strane.

Da stvar bude gora po Fiorentinu uslijedio je potpuni preokret, u 53. minutu svoju mrežu je pogodio Pecelja koji je na nesrećan način savladao Lafona.

U nastavku igre videli smo nešto mirniji ritam, ali gosti iz Firence su imali odličnu priliku u finišu susreta kada je Dabou zicer odbranio Šćešni.