20. 04. 2019 - 07:57
Povremeni bh. reprezentativac eurogolom u 97. minuti doveo...
907
Povremeni bh. reprezentativac eurogolom u 97. minuti doveo klub na korak od Premiershipa

MARIO VRANČIĆ

0

Fudbaleri Norwicha nalaze se samo na korak od povratka u Premiership. Oni su sinoć, u okviru 43. kola Championshipa, uspjeli izvući bod protiv Sheffield Wednesdaya u 97. minuti. Završilo je 2:2, a junak je bio povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić.

Poveli su domaći golom Marco Stipermanna u 19. minuti, ali je Sheffield poravnao do poluvremena preko Fernando Forestierija.

Potpuni preokret dogodio se nakon samo osam minuta igre u nastavku, veteran Steven Fletcher bio je neumoljiv.

Vrančić je u 80. minuti ušao s klupe, a duboko u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 97. minuti, majstorski pogodio iz slobodnjaka za veliku radost domaćih navijača.

Situacija je takva da Kanarinci već u narednom kolu mogu osigurati plasman u Premier ligu, u slučaju da neko od rivala (Sheffield United i Leeds) kiksa.