AJAX RAZMONTIRAO JUVENTUS: Rapsodija Kopljanika za polufinale
907

LIGA PRVAKA

0

Juventus je poveo sa 1:0 nakon sjajnih 25 minuta igre gdje su obje ekipe imale svoje poluprilike. Ronaldo je postigao fantastičan gol glavom nakon nevjerovatnog centaršuta našeg čarobnjaka Miralema Pjanića, a igraču kao Ronaldu nije bilo teško postići pogodak sa nekih desetak minuta.

Ajax se je samo nakon četiri minute izjednačio pogotkom Van der Beeka nakon lošeg šuta Ziyecha odbila se lopta do Van der Beeka koji je u maniru najboljih svjetskih strijelaca matirao Wojciecha Szczesnog.

Szczesny je "vadio" Juventus 3-4 puta prije pogotka, ali ovaj put nije mogao. De Ligt je nadskočio Ruganija i Bonuccia i zabio maestralan gol.

Do kraja je Juventus jalovo napadao, ali i u tom periodu više prilika je imao Ajax koji je apsolutno zaslužio ovaj prolaz.