VALENCIA OSVOJILA EUROKUP Naredne godine ih gledamo u Euroligi
907

EUROKUP

0

Valencia je osvojila ovosezonski Eurokup zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi 89:63 (17:18, 29:15, 17:11, 26:19) na svom parketu protiv berlinske Albe u odlučujućem trećem finalnom susretu.

Početak dvoboja u Valenciji nije dao naslutiti dominaciju domaćina jer je nakon četiri minute igre Alba vodila 11:0. No uslijedila je nevjerojatna serija domaćih 40:12 za vodstvo 40:23 pred kraj prvog poluvremena nakon čega više nije bilo povratka za njemački sastav
Uoči posljednjih 10 minuta Valencia je vodila 63:44 te je završnica bila puko odrađivanje posla.

Matt Thomas ubacio je 19 poena za Valenciju, po 18 su dodali Bojan Dubljević i Fernando San Emeterio, dok su Rokas Giedraitis s 19 i Peyton Siva s 14 poena bili najefikasniji kod Albe.