Sampdoria je u đenovskom derbiju 32. kola Serie A svladalla Genou s 2:0, čime je zadržala priključak u borbi za plasman u eurokupove sljedeće sezone.
Strijelci za pobjedu Sampe bili su Defrel (3) i Quagliarella (53-11 m), a ona će ostati upisana u historiji jer je ukupno 100. u Derbyju della Lanterna.
Sampdoria with a win in the 100th official Derby della Lanterna.
— Italian Football TV (@IFTVofficial) April 14, 2019
History ???????????? pic.twitter.com/ljAqgku4AI
Deveta Sampdoria sada ima 48 bodova, dva manje od sedmog Torina, a jedan manje uz utakmicu više od osmog Lazija. Genoa je 15. s 34 boda. Ranije u nedjelju Torino je kiksao na domaćem terenu odigravši 1:1 protiv Cagliarija. Domaće je u vodstvo doveo Zaza (52), a poravnao je Pavoletti (75). Cagliari s 37 bodova drži 12. mjesto.
What an amazing set of both fans of their clubs an absolute credit to Serie A thank you very much #Sampdoria #Genoa ????????⚽️???? pic.twitter.com/HxWzhAsASK
— john_NUFC42 (@john_nufc42) April 14, 2019
Vodeći Juventus ima 84 boda, 20 više od drugog Napolija i ako Napolitanci u utakmici od 18 sati ne pobijede na gostovanju kod posljednjeg Chieva Torinezi će osigurati osmi uzastopni naslov prvaka. Juventus je mogao naslov osvojiti još u subotu osvajanjem boda na gostovanju kod SPAL-a u Ferrari, ali je izgubio s 1:2.
(Sport.ba)