907
SRAMOTA IZ BEOGRADA OBIŠLA EVROPU Delije BRUTALNO izvrijeđale bivšeg selektora BiH (VIDEO)

ABA LIGA

0

Crvena zvezda uvjerljivom pobjedom od 91:72 otvorila je finalnu seriju ABA lige. Budućnost Voli, za koju nastupa i bivši bh. reprezentativac Nemanja Gordić, nije imala ni gram šanse sinoć u Beogradu.

gordic

Zvezda je bila mnogo bolja, naročito u šutu za tri poena (12/22 - 7/24), te je potpuno zasluženo slavila u prvoj utakmici finalne serije koja se igra na tri dobivena meča.

delijekosarka

Istina, Podgoričani su parirali domaćima u prvom dijelu, ali su poklekli u nastavku i doživjeli uvjerljiv poraz.

crvena-zvezda-vs-buducnost-037

Prvo poluvrijeme obilježilo je i izrazito neprimjereno skandiranje s tribina. Tako su Delije nakon duela Barovića sa Zirbesom i Riversom, krenule s pjevanjem “Ubij, ubij, Šiptara”, a sve se to itekako čulo i u TV prijenosu. Uvredama je bio izložen i sam trener gostiju Jasmin Repeša, inače bivši bh. selektor, kome su Delije skandirale ”Ustašo, ustašo...”

Drugi meč se igra u nedjelju također u Beogradu od 19 sati.