Nogometaši Dinamove ekipeU-19 nisu se plasirali u završnicu Lige prvaka nakon što ih je u Londonu u četvrtfinalu izbacio Chelsea poslije izvođenja penala 4:2(2:2)
Što se tiče same utakmice Chelsea je tek u uvodnim mminutama imao jalovu inicijativu, igrao presing s kojim su 'modri' teško izlazili na kraj, no samo u početku.
Kako je vrijeme odmicalo Dinamo je postajao sve opasniji, a prvu veliku priliku nije iskoristio Šipoš u 25. minuti kad su ga centimetri dijelili da gurne loptu u mrežu. U 40. minuti otključana je Chelseajeva obrana. Hrvoj je ubacio s desne strane, lopta je došla do Marina na lijevoj strani koji je iz blizine zabio za vodstvo zagrebačke ekipe.
I u nastavku mladi 'modri' igrali su sjajno, a rezultat toga su prilike te ono što je najvažnije novi gol Marina. U 57. minuti našao se u šesnaestercu, zaljuljao protivničkog igrača, a onda prizemnim udarcem zabio u dalji ugao za 2:0.
U prvih sat vremena Chelsea nije složio ozbiljniju situaciju, ali tada je domaćin krenuo na sve ili ništa. U 68. Guehi je uzdrmao stativu te navijestio teško razdoblje za Dinamo.
U 77. minuti Chelsea je složio kombinaciju iz slobodnjaka, a McCormick vratio nadu domaćinu, jer je pogodio s 20 metara za 2:1.
Totalni pritisak engleskog sastava se nastavio, redale su se prilike, a nakon što je Horkaš spašavao i on je bio nemoćan u 87., kada je opet pogodio McCormick za 2:2.
Odluka je pala iz 11-eraca, a tu su prisebniji bili domaći nogometaši koji su tako izbornili polufinale s aktualnim europskim prvakom Barcelonom.
(Sport.ba)