Navijači širom svijeta, oni najvatreniji, nerijetko umiju i da uvale klubove za koje navijaju u nevolje, kako razvlačenjem uvredljivih i politički nekorektnih transparenata, tako i nasiljem na tribinama, ali i na ulicama oko stadiona.
Posljednji primer velikih razmjera dogodio se u Buenos Ajresu, kada su navijači Rivera kamenovali autobus sa fudbalerima Boke Juniors, uoči "Superklasika" u okviru finala Kopa Libertadores.
Nastali su ogromni neredi, utakmica na "Monumentalu" je otkazana, odigrana je par nedelja kasnije na stadionu "Santijago Bernabeu" u Madridu iz bezbjednosnih razloga. Ultrasi znaju da naprave problem i u Portugalu, pa su tako vlasti došle na jednu interesantnu ideju, kako sa suzbiju nasilje i nerede na tribinama.
Naime, ogranak portugalske vlade zadužen za prevenciju i borbu protiv nasilja u sportu, došao je na ideju da svi ultrasi moraju da se registruju u specifičnu bazu podataka.
Moraće prije svake utakmice da daju svoje ime i fotografiju, a dobiće i specijalne akreditacije prije ulaska na stadion.
Na taj način će u svakom trenutku biti poznat njihov identitet, pa se portugalske vlasti nadaju da će zbog toga opasti i stopa nasilja na fudbalskim utakmicama.
(Sport.ba)