NOLE EKSPRES U FINALU: Počistio Pouillea za manje od sat i po
907

AO

0

Prvi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale Australijen opena pošto je u polufinalu turnira u Melburnu savladao francuskog tenisera Lukasa Puja sa 3:0 u setovima (6:0, 6:2, 6:2)

Krenuo je Novak furiozno od samog početka meča, toliko je bio dominantan da nije dozvolio protivniku da osvoji NIJEDAN gem u prvom setu. Puj je bio vidno nervozan i nije uspio da se oporavi od mnogih iznuđenih grešaka, naročito onih na svom servisu.

Nakon prvog seta koji je trajao svega 24 minuta, u drugom je Puj pružao kakav-takav otpor, ali to nije bilo dovoljno da poremeti veoma raspoloženog Đokovića koji je na kraju stigao do pobjede u tom setu sa 6:2 u gemovima.

Interesantno je bilo samo na početku trećeg seta kada je Francuz izjednačio na 1:1, međutim to je praktično bilo sve što smo vidjeli od 31. tenisera sveta. Đoković je meč osvojio na servisu svog protivnika pošto je i u trećem setu slavio takođe sa 6:2.

Đoković će se u borbi za trofej u Melburnu boriti u nedelju sa Rafom Nadalom koji je veoma ubjedljivo trijumfovao nad Grkom Stefanosa Cicipasa.