Salah golom sa bijele tačke donio Liverpoolu važna tri boda
907

ENGLESKA PREMIER LIGA

0

Odigrano je pet utakmica 22. kola engleske Premier lige u tradicionalnom terminu od 16 sati, a Liverpool je na gostovanju Brightonu upisao vrijednu, minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Tim Jurgena Kloppa danas nije briljirao, ali je došao do pobjede koja može mnogo značiti. U prvom dijelu gosti su imali nekoliko prilika, a najbolju je propustio Xherdan Shaqiri glavom.

U nastavku jedan pogodak, dovoljan za trijumf Redsa, a postignut je sa bijele tačke. Mohamed Salah je izborio jedanaesterac, a onda i pogodio za trijumf gostiju.

Veliki preokret napravila je ekipa Watforda na Selhurst Parku kod Crystal Palacea i slavila rezultatom 2:1.

Autogolom Cathcarta domaći su imali vodstvo do 67. minute, ali je isti igrač poravnao i tako se iskupio. Sedam minuta kasnije Tom Cleverley pogađa i donosi pobjedu svom timu.

Leicester je sa igračem više poražen od Southamptona kući rezultatom 1:2, dok je Burnley okrenuo vodstvo Fulhama i slavio rezultatom 2:1. Bez golova su odigrali Cardiff i Huddersfield.