SP U RUKOMETU: Makednonci sigurni, Angola napravila prvu...
907
SP U RUKOMETU: Makednonci sigurni, Angola napravila prvu SENZACIJU na turniru!

VELIKO IZNENAĐENJE NA POČETKU TURNIRA

0

Rukometna reprezentacija Makedonije pobjedom je počela nastup na 26. Svjetskom prvenstvu. Makedonci su u okviru grupe B u Minhenu savladali Japan sa 38:29.

Makedonija je tokom cijelog meča imala sigurnu prednost i na kraju je opravdala ulogu favorita.

Kiril Lazarov postigao je osam, a Dejan Manaksov sedam golova za Makedoniju. Jin Watanabe sa pet pogodaka bio je najefikasniji kod Japanaca.

Mnogo zanimljivije bilo je u susretu grupe D između Angole i Katara, a na kraju smo svjedočili prvoj velikoj senzaciji turnira. Angola je vodila na poluvremenu 12:8, a Katar je tek u posljednjim minutama došao do preokreta. Ipak, u posljednjim sekundama Angola je dala dva gola i stigla je do pobjede 24:23.

Rome Hebo je bio junak sa sedam golova za Angolu, Allaedine Berrached je u redovima Katara dao šest.