05. 01. 2019 - 16:51
Nevjerovatna scena sa VAR-om u Engleskoj: Igrač krenuo izvesti...
907
Nevjerovatna scena sa VAR-om u Engleskoj: Igrač krenuo izvesti penal, već uzeo zalet, a onda ga je sudija zaustavio

BIZARNA SITUACIJA

0

Engleski FA Kup ponudio je nešto neviđeno!

Utakmicu Burnleyja i Barnsleya možda nije obilježila bajna igra (1-0), ali gledatelji su vidjeli presedan, a za sve je zaslužan VAR koji svakim danom opravdava svoje postojanje.

1

Sudija Simon Hooper dosudio je kazneni udarac za Burnley u prvom poluvremenu, a loptu je odmah uzeo češki napadač Matej Vydra. Smirio se, uhvatio koncentraciju, uzeo zalet i taman kada se spremao šutirati pomoćni sudija počeo je mahati zastavicom.

2

Signalizirao je glavnom sudiji Hooperu da penala nije bilo jer je belgijanski veznjak Steven Defour u začetku akcije koja je prethodila penalu bio u ofsajdu. Pomoćnom sucu odluka VAR-a javljena je radiovezom, a glavni ju je sudija uvažio.

Burnley ipak je dobio kazneni udarac u 92. minuti, a Chris Wood smireno ga je realizovao