Blazersi srušili Memphis, solidna partija Nurkića
907

NBA

0

Portland je kod kuće savladao Memphis sa 99:92 i tako zabilježio treći uzastopni trijumf. Blazersi su otpor gostiju slomili tek u posljednjoj četvrtini, u kojoj u igru nije ulazio naš Jusuf Nurkić.

Oboren rekord po broju trica jedne ekipe u NBA utakmici, Paul George igrač večeri

Bh. centar odigrao je ispod svog nivoa, za 21 minutu u igri ubacio je osam poena (šut 2/6), a tome je dodao sedam skokova, dvije ukradene lopte i asistenciju. Treba istači da je opet bio u nemilosti saigrača, koji se očito teško odlučuju asistirati popularnom Juki.

Damian Lillard s 24 poena predvodio je Blazerse do nove pobjede, dok je s poenom manje Mike Conley bio najbolji u poraženom sastavu.

Portland je trenutno peti na Zapadu s omjerom 18-13, dok je Memphis deseti sa 16-15.