907
Dončić 'pomeo' Nurkića i njegov Portland, Vučević odličan u pobjedi Orlanda!

NBA LIGA

0

Ekipa Portlanda koja je donedavno bila lider Zapadne konferencije je upala u veliku krizu rezultata.

Novi poraz, šesti u zadnjih sedam utakmica, Trail Blazersi su pretrpjeli u Dalasu. Sjajni Luka Dončić predvodio je Maverickse do lagane pobjede, 111:102, nad gostima iz Oregona.

nurkic-2

Jusuf Nurkić je bio solidan, tek poen mu je nedostajao za novi double-double učinak. Bh. centar upisao je 9 poena, 11 skokova, 2 blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu za 29 minuta u igri.

Odličan je bio Damian Lillard (30 poena, po 8 skokova i asistencija), ali to je opet bilo nedovoljno da Portland izbjegne novi poraz.

doncic

S druge strane, Luka Dončić je bio najbolji igrač Dallasa. Mladi Slovenac do kraja meča je zabilježio 21 poen, 9 skokova i 3 asistencije, a dobru podršku imao je u Wesleyu Matthewsu (17 poena) i DeAndre Jordanu (12 poena, 17 skokova).

Orlando je utakmicu sa Miamijem prelomio u trećoj četvrtini. Domaći Heat je vodio na poluvremenu da bi treći period Orlando dobio 30:12. U posljednjoj četvrtini Miami je prišao na -6, ali taj tim nije imao snage za preokret.

vucevic

Ekipu Orlanda su predvodili Aaron Gordon sa 20 i Nikola Vučević sa 19 poena, a Crnogorac je imao i 10 skokova. Kod Maimija je Justin Winslow ubacio 14, a Dwyane Wade 11 poena. U ovom meču Goran Dragić nije igrao.

Duel Indiane i Chicaga je bio veoma neizvjestan i timovi su se često mienjali u vodstvu, da bi u posljednjoj četvrtini Indiana napravila rano šest poena razlike. Tu prednost Pejsersi su uspjeli da sačuvaju do kraja ponajviše zahvaljujući Domantasu Sabonisu i Coryju Josephu.

Daren Collinson je bio najefikasniji sa 23 poena, Bojan Bogdanović je imao 14, dok je kod Bikova Lauri Markkanen bio najbolji sa 21 poenom.