
Veliki Superklasiko i revanš velikog finala Kopa Libertadores koji se igra između fudbalera River Plate i Boke Juniors, mogao bi osmog ili devetog decembra da se igra u Madridu.
Strani mediji javljaju da je gotovo izvjesno da će meč biti odigran na stadionu Real Madrida, "Santijago Bernabeu". Kraljevski klub tada gostuje Huesci tako da će stadion biti slobodan, a i čelnici kluba nemaju ništa protiv te ideje, koju će podržati FIFA, KONMEBOL i španska federacija.
Na području Madrida živi 71.000 registrovan Argentinac, tako da ima interesa da se meč baš tu održi, iako su se za domaćinstvo prijavili Doha i Majami.
Zanimljivo je da je Katar spreman da izdvoji 14 miliona eura za domaćinstvo, što ne čudi jer je Qatar Airways je najvažniji sponzor KONMEBOLA, ali i Boce Juniors.
(Sport.ba)