29. 11. 2018 - 08:00
SENZACIONALNI POVRATAK NURKIĆA: Pogledajte kako je nakon...
907
SENZACIONALNI POVRATAK NURKIĆA: Pogledajte kako je nakon povrede stigao do novog DOUBLE-DOUBLE učinka u velikoj pobjedi

NBA

0

Portland je na svom parketu rano jutros savladao Orlando sa 115:112, a bh. navijače najviše je obradovao povratak na parket Jusufa Nurkića. Centar bh. selekcije vratio se pomalo neočekivano, nakon ekspresnog oporavka od povrede zadobijene prije nekoliko dana u meču protiv LA Clippersa.

I ovog puta Nurkić je bio među najboljim u pobjedničkom sastavu, koji trenutno zauzima šesto mjesto na Zapadu s omjerom 12:8.

Iako je Magic imao plus osam na poluvremenu (63:55), presudila im je treća četvrtina. Do kraja nisu uspjeli ugroziti domaće, već su tek smanjili rezultat na minus 3.

Nurkić je zabilježio novi double-double: 16 poena, 13 skokova, a tome je dodao 5 asistencija i dvije ukradene lopte. Najbolji u domaćem sastavu bio je Damian Lillard (41 poen, 8 skokova), a istakao se i Nik Stauskas (18 poena).

Gostima nije pomoglo ni još jedno vrlo dobro izdanje Nikole Vučevića (20 poena, 8 skokova, 7 asistencija).