907
Gaučosi u kombinovanom sastavu odlični protiv Meksika, Alexis Sanchez tragičar Čilea

PRIJATELJSKI MEČEVI

0

Rano jutros po centralnoevropskom vremenu odigrane su tri prijateljske utakmice, a svakako da je najviše pažnje privukao duel između Argentine i Meksika. Gaučosi su u Kordobi slavili s 2:0 iako su nastupili bez brojnih zvijezda.

Ramiro Mori je načeo Meksikance u samom finišu prvog dijela, tačnije u 44. minuti i to na asistenciju Dybale. U nastavku su priliku dobili, između ostalih, Icardi i Lo Celso, a Brizuela je sedam minuta prije kraja autogolom postavio konačnih 2:0.

Zanimljivo je bilo i u Rancagui, gdje je domaćin Čile poražen od Kostarike rezultatom 2:3. Gosti su imali čak 0:3 i činilo se da će domaći doživjeti pravu blamažu. Ipak, Vegas u 70. i Alexis Sanchez u 90. smanjili su prednost. Bitno je naglasiti da je napadač Uniteda u 82. promašio penal.

U duelu Hondurasa i Paname domaćin je slavio minimalnim rezultatom 1:0. Lozano je u 75. minuti s bijele tačke presudio Panamcima...