10. 11. 2018 - 20:34
Parejo iz penala za pobjedu Valencije, Atletico u nadoknadi...
907
Parejo iz penala za pobjedu Valencije, Atletico u nadoknadi napravio veliki preokret

PRIMERA

0

Fudbaleri Valencije pobijedili su danas u gostima Getafe sa 1:0, u utakmici 12. kola španske Primere. Jedini gol na meču, vrijedan tri boda, postigao je Daniel Parejo iz penala u 81. minutu.

Valencija je upisala tek drugu pobjedu od početka šampionata i nalazi se na 14. mjestu sa isto toliko bodova. Na drugoj strani, Getafe je deseti sa dva boda više. Valencija u narednom kolu Primere dočekuje Rayo Vallecano, dok Getafe gostuje Atletic Bilbau.

Fudbaleri Valladolida i Eibara su ranije danas odigrali meč bez golova. Valladolid je sedmi na tabeli sa 17 bodova, dok je Eibar na 12. poziciji sa dva boda manje.

Pravi derbi odigrali su Atletico Madrid i Athletic Bilbao, a domaći su nakon preokreta slavili 3:2. Pobjedu Jorgandžijama donio je Godin u 91. minuti na asistenciju Griezmanna. Inaki Williams je u dva navrata dovodio Baskijce u vodstvo, ali su domaći preokrenuli golovima Thomasa i Rodriga.