10. 11. 2018 - 17:07
Pogodak Bajića i dvije asistencije Višće za pobjedu...
907
Pogodak Bajića i dvije asistencije Višće za pobjedu Bašakšehira, Hajradinoć se također upisao u strijelce

EVROPSKE LIGE

0

Basaksehir je s 2:1 nadigrao u gostima Rizespor u 12. kolu Superlige Turske. Tako je klub iz Istanbula stigao do osmog trijumfa, te ostao na liderskoj poziciji.

U prvom dijelu nije bilo golova, a onda je u 52. minuti mrežu domaćina načeo Da Costa. Asistenciju je upisao Edin Višća.

Brzonogi bh. reprezentativac je 20 minuta kasnije opet asistirao, a ovog puta u strijelce se upisao Riad Bajić.

Domaći su do kraja samo ublažili poraz, kada je Brebac pogodio 11 minuta prije kraja susreta.

Pogodak je postigao i Haris Hajradinović u trijumfu Osijeka kod Slaven Belupa s 2:0.

Bivši mladi bh. reprezentativac je mrežu domaćih pogodio u 59. minuti, a kasnije je zaradio i žuti karton. Konačnih 2:0 postavio je Pilj u finišu.

Osijek je ovim trijumfom izbio na treće mjesto HNL-a nakon nepotpunog 14. kola.