
Tri su osobe teže povrijeđene u predgrađu Madrida nakon subotnjeg okršaja između radikalnih navijačkih skupina Rayo Vallecana (Bukaneros) i Barcelone (Boixos Nois).Nekoliko sati prije prvenstvene utakmice Rayo Vallecana i Barcelone (2:3) na madridskim ulicama, pred brojnim svjedocima, sukobilo se dvjestotinjak osoba s obilježjima oba kluba.
S obzirom na mjere predostrožnosti, jer su i prije znali eskalirati neredi između Bukaneros i Boixos Noisa, madridska policija ubrzo je nakon haosa uspostavila red i mir.
Barcelona je osudila nemile scene koje su se dogodile u blizini stadiona.
"Posvećeni smo borbi protiv nasilja u svijetu sporta. Stavljamo se na raspolaganje policijskim snagama", navedeno je u dopisu španjolskog kluba.
Španjolski mediji potvrdili su kako je osamdesetak Barceloninih navijača, koji su sudjelovali u izgredu, pod policijskom pratnjom odmah nakon incidenta otpraćeno na madridski aerodrom kako bi se spriječili daljnji potencijalni sukobi.
Barcelonini navijači, odnosno pripadnici Boixos Noisa, sukobili su se s policijom i protekle sedmice prije El Clasica s Real Madridom na Nou Campuu. Najradikalnijoj klupskoj navijačkoj grupaciji formalno je zabranjen ulazak na Camp Nou.
(Sport.ba)