13. 10. 2018 - 12:06
Đoković preko Zvereva do finala uz jedan kontroverzan poen...
907
Đoković preko Zvereva do finala uz jedan kontroverzan poen koji je možda odlučio meč

MASTERS U ŠANGAJU

0

Novak Đoković plasirao se u finale Masters turnira u Šangaju pobjedom protiv Alexandera Zvereva od 2:0, po setovima 6:2, 6:1 za samo 60 minuta igre.

Đoković je sjajno odigrao prvi set, bio je jako siguran na svom servisu i Zverev jednostavno nije imao rješenje za njegovu igru.

Do breaka je Đoković došao kod rezultata 3:2, ali je tom breaku prethodio jedan kontroverzan poen. Naime, kod 15:30 Zverevu je na drugom servisu dosuđen aut koji on nije provjerio.

Nešto kasnije reditelj prijenosa je prikazao tu situaciju gdje se vidjelo da je lopta bila dobra, tako da je ta situacija poprilično odredila dalji tok meča.

Nakon toga Zverev je počeo jako mnogo da griješi i bio je dosta nesiguran što je Đoković još jednom iskoristio i dobio prvi set sa 6:2.

U drugom setu Đoković je nastavio sa odličnom igrom i prisiljavao protivnika na greške. Kao i u prvom setu uzima dva breaka i ovaj set osvaja sa 6:1.

Protivnik u finalu će mu biti bolji iz duela Švicarca Rogera Federera i Hrvata Borne Ćorića.