Poljacima nije pomogao ni

LIGA NACIJA

Poljacima nije pomogao ni "vrući" Piatek, Mitrović utišao Crnogorce

0

Utakmica večeri, barem nominalno, bio je dvoboj Poljske i Portugala. Jedini susret iz A kategorije u Ligi nacija. No, Poljaci i Portugalci su se potrudili da i u praksi to bude najbolja nogometna partija ove večeri. Čak pet pogodaka vidjeli su gledatelji u Chorzowu, a puni plijen na kraju je pripao gostima. Slavio je Portugal 3:2 i to nakon preokreta!

Naime, poveli su domaćini. Naravno, tko će drugi zabiti nego Piatek koji je fantastičnu formu u Genoinom dresu donio i u reprezentaciju. Doveo je Poljake u vodstvo u 18. minuti, ali već do poluvremena su Portugalci bili u prednosti.

Još jedan "vruć" napadač u ovoj sezoni nije propustio upisati se u strijelce. Sevillin Andre Silva donio je izjednačenje u 31., da bi Glik autogolom u 43. prebacio lopticu na portugalsku stranu.  Početkom drugog dijela Portugal je povećao prednost preko Bernarda Silve koji je zabio u 52., da bi Poljaci do kraja uspjeli tek ublažiti poraz golom Blaszczykowskog u 77. minuti.

Zanimljivo je bilo i u Podgorici gdje je Crna Gora ugostila Srbiju. I bila vrlo gostoljubiv domaćin. Pobjeda je, naime, pripala momcima Mladena Krstajića. Slavili su 2:0 pogocima Mitrovića s bijele tačke (18.) i iz igre u 81.

Vatreno je bilo na tribinama, ali dok su između sebe suparnički navijači iskazivali bratsku ljubav, Crnogorci nisu imali previše tog osjećaja jedni prema drugima... Na njihovoj je tribini došlo do žestoke međusobne tučnjave. Ko je tu koga i zašto, teško je dokučiti...

Kosovo je svladalo Maltu 3:1, a Lirim Kastrati nije bio ni na klupi kod domaćina tako da još ima šanse da se predomisli i zaigra za Hrvatsku...

Liga nacija - rezultati

Liga A, skupina 3

Poljska - Portugal 2:3 (Piatek 18., Blaszczykowski 77. / Andre Silva 31., Glik (ag) 43., B. Silva 52.)