Mirza Bašić pobjedom započeo turnir u Taškentu
907

BH. TENISER PRVI NOSILAC

0

Mirza Bašić je u 1. kolu Challenger turnira u Taškentu pobijedio trenutno 260. igrača na svijetu, Rusa Ivana Nedelka rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:4.

Bh. teniser je u prvom setu u nekoliko navrata imao break prilike, te je mnogo ranije mogao riješiti prvi set u svoju korist i kada se činilo da će prvi set otići u tie-break, Bašić je oduzeo servis Nedelku i osvojio prvi set sa 7:5.

U drugom setu je Bašić također imao priliku za break kod rezultata 1:1, koju nije iskoristio. Međutim, drugu priliku kod rezultata 4:4 je iskoristio i sa 6:4 dobio i drugi set, odnosno meč.

Treba istaći da je Bašić djelovao jako dobro na svom servisu. Bh. teniser je inače prvi nosilac na ovom turniru, a u sljedećem kolu ga očekuje pobjednik iz meča Oliveira G./Voronin D.