Damir Džumhur zaustavljen već na startu u Šangaju
907

MAĐAR BIO PREJAK

0

Bh. teniser Damir Džumhur poražen je na početku turnira iz Masters serije 1000 u Šangaju od Mađara Martona Fucsovicsa rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Fucsovics je puno bolje krenuo u meč i došao do breaka kod rezultata 2:1. Damir je imao sjajnu priliku da spasi prvi set kod rezultata 5:3 na servisu Fucsovicsa, gdje je imao 40:0 i 3 break prilike, ali nije uspio iskoristiti tu prednost i Fucsovics je osvojio prvi set sa 6:3.

U drugom setu Damir je bio mnogo sigurniji i dosta lako osvajao gemove na svom servisu sve do rezultata 4:4, kada je Fucsovicsu pružio 2 break šanse, od kojih je Mađar prvu iskoristio i potvrdio break na svom servisu za konačnih 6:4 u drugom setu.

Zaista jako loša forma Damira Džumhura, nakon koje će uslijediti i novi pad na ATP listi.