Japan poveo protiv BiH: Brkić poražen od Taro Daniela
907

UBJEDLJIVA POBJEDA

0

Tomislav Brkić poražen je rano ujutru po našem vremenu od Japanca Taro Daniela. Rezultat je glasio 6:4 6:2 7:6, a ovo pobjedom Japan je poveo protiv naše Davis cup selekcije.

bih

Kapiten bh. tima je odmah na startu dvoboja izgubio servis, a tu prednost je Daniel čuvao i na kraju dobio prvi set 6:4. Isto se dogodilo i na otvaranju drugog seta, Daniel pravi break za vodstvo, a onda u petom gemu ponovo oduzima servis Brkiću za 4:1. Drugi set je riješio 6:2 u gemovima. U trećem setu teniseri su čuvali svoj servis do 11. gema kada Daniel pravi break za 6:5, ali mu Brkić uzvraća za izjednačenje pa se igrao tie-break.

bih1

Uspješniji je bio Japanac te je nakon iskorištene druge meč lopte (7-3) dobio i treći set, čime je donio vodstvo selekciji Japana. U drugom meču koplja će ukrstiti Mirza Bašić i Yuichi Nishioka, a treba napomenuti da na ovom Davis cup turniru nema Damira Džumhura.