28. 08. 2018 - 20:27
Dvojica se uoči okršaja s Hrvatskom opraštaju od Engleske:...
907
Shares
Dvojica se uoči okršaja s Hrvatskom opraštaju od Engleske: Radije sam s porodicom, ali...

VARDY I CAHILL

Dvojica se uoči okršaja s Hrvatskom opraštaju od Engleske: Radije sam s porodicom, ali...

Sport.ba
28. 08. 2018 - 20:27
0
Shares

Hrvatska će na jesen u Uefinoj Ligi nacija igrati protiv Španije i Engleske bez Mandžukića, Subašića i Ćorluke koji su se oprostili. I Furija je doživjela promjene, dok su se sada počeli javljati i otkazi u engleskoj reprezentaciji. Doduše nekako stidljuivo, nedorečeno...

Jamie Vardy i Gary Cahill najavili su odlazak, ali ne i "posve zatvorena vrata"!? Vardy (31) skupio je 26 nastupa od debija 2015. godine, igrao na Euru '16. i SP-u '18., zabio sedam golova i sad misli da je vrijeme da prepusti mjesto mlađima.

vardy

"Iskreno, to mi je na umu već neko vrijeme. Starim i da budem pošten prema gafferu (selektor Gareth Southgate, nap. a.), on želi mlađu momčad, koja mu je donijela izjednačen nabolji uspjeh ikad na SP-u izvan Engleske - četvrto mjesto", rekao je Vardy za The Guardian, pa dodao: "Rekao Garethu da je najbolje okrenuti se posve mlađima i odgajati ih kroz reprezentativni nogomet."

Vardy je priznao i da mu je dugo odsustvo od porodice, bez garancije da će igrati, utjecalo na odluku. “Da, imalo je utjecaj. Kad si izabran, želiš igrati. Ako igraš iz sedmice u sedmicu za klub, želiš i za reprezentaciju. A to se ne događa, pa je u mojoj dobi bolje biti kod kuće s obitelji i trenirati s klubom."

kane-vardyNapadač je dodao da će biti na raspolaganju Engleskoj ako bude potrebno, ali je nakon Rusije spreman povući se.

“Objasnio sam to Garethu i složio se. Rekao sam mu još u Rusiji, a onda i telefonski prije koji tjedan. Dao mi je još malo vremena da razmislim pa me nazvao da provjeri jesam li promijenio mišljenje. Ali nisam."

southgate“Gareth mi je rekao kako osjeća da mogu još puno dati i zato nismo posve zatvorili vrata. Ako se dogodi da se svi ozlijede, jasno je da ne bih odbio."

A na istom je tragu i Gary Cahill (32), kojeg je Southgate ipak, nagađaju mediji, nagovarao da se ne penzioniše.

gary-cahill

"Vrijeme je da se povučem iz reprezentacije i osjećam da je pravi trenutak. Ponosan sam na sve ostvareno, više od 60 nastupa, bio sam kapetan nekoliko puta...", rekao je za Chelsea TV i nastavio:

"Bio sam na tri velika natjecanja, trebao sam i četiri. Neću posve zatvoriti vrata, ako me budu jako trebali, tu sam. Imam odličan odnos sa selektorom, na kraju SP-a porazgovarali smo i vidio je kako razmišljam, shvatio situaciju."

(Sport.ba)

Učitaj još novosti