
Josip Brekalo, mladi krilni napadač Wolfburga, zaprepastio je njemačku javnost protivljenjem pravilu njegovog kluba. Kapiteni Vukova od početka ove sezone u svim kategorijama, od najmlađiih uzrasta do seniora, te muškoj i ženskoj sekciji, na rukavu nose traku u duginim bojama. Poznati simbol tolerancije prema homoseksualcima.
Nose je i oba kapitena muške seniorske momčadi, Josuha Guilavogui i Koen Casteels, koji ju je imao na rukavu za vikend u prvom kolu Bundeslige, tijekom pobjede protiv Schalkea. Ali, Brekalo (20) se protivi tome: "Odgojen sam jako religiozno. Nemam ništa protiv da netko drugačije živi, dok je to samo njegova stvar. Ali ovaj simbol ne želim i neću nositi jer se protiv mom kršćanskom svjetonazoru."
Zanimljivo je i kako je Brekalo objasnio što je na instagramu lajkao negativne komentare o ovoj inicijativi svog kluba: "Nikada ne bih lajkao tako nešto. Očito se radi o problemu s mojim telefonom."
Brekalo je prije dvije godine u Wolfsburg došao iz Dinama, koji je tada dobio odštetu od 10 miliona eura.
(Sport.ba)