
Nogometaši Greuther Fuertha, koje predvodi hrvatski stručnjak Damir Burić, bili su sinoć nadomak senzacije u 1. kolu njemačkog kupa. Na svom terenu vodili su protiv Borussije Dortmund sve do šeste minute sudijske nadoknade, a onda se ukazao rezervista Axel Witsel i meč odveo u produžetke. Da stvari po domaće budu gore poraženi su u 120. minuti pogotkom Marca Reusa.
Belgijski reprezentativac koji je ovog ljeta pojačao Milionere iz Dortmunda našao se u centru pažnje danas i to zbog ne baš nogometnig razloga. Naime, švicarski mediji primijetili su da je Witsel pogodak slavio tako što je savio ruke u obliku albanskog dvoglavog orla. Istog onog kojeg su Xherdan Shaqiri i Granit Xhaka pokazali nakon golova Srbiji na Svjetskom prvenstvu. Njih dvojica su to napravili u čast Albaniji, ali Witsel ima potpuno drugi razlog proslave.
"Započeo sam tu proslavu jer je moj otac bio veliki fan Francuske u kojoj je Nicolas Anelka slavio golove na isti način. Proslava predstavlja pticu koja leti i raste. Kao što ja nastavljam rasti i napredovati", rekao je Witsel za službenu televiziju Zenita, ruskog kluba za koji je igrao u razdoblju od 2012. do 2016.
Belgijski reprezentativac inače je stigao ove sezone u Dortmund, nakon što je prošle bio u kineskom Tianjinu. U karijeri je još igrao za Standard i Benficu, a u Rusiji je s Belgijom stigao do bronzane medalje nakon što su u meču za treće mjesto porazili Engleze.
(Sport.ba)