Kolašincu devedeset minuta u porazu Arsenala od Atletico Madrida
907

PRIJATELJSKI MEČ

0

Širom svijeta igraju se utakmice tzv. Internacionalnog kupa šampiona. U okviru tog kupa prvu pravu pripremnu utakmicu odigrali su igrači Atletico Madrida i Arsenala. U reprizi polufinala Europske lige iz prošle sezone dva tima su odigrala neriješeno 1-1, a nakon boljeg izvođenja penala slavio je španski tim.

Atletico je stigao do prednosti u 41. minuti kada je Vietto zabio gol. U drugoj minuti nastavka Arsenal je stigao do 1-1 pošto je gol dao Smith Rowe.

Pristupilo se izvođenju penala gdje Arsenal izmašio, a Atletico dobio rezultatom 3-1. Bila je ovo prilika da oba trenera u igru stave što više igrača, a u Arsenalu je jedino Sead Kolašinac odigrao cijeli meč, no nije dobio priliku da šutira penal.