Reprezentacija Rusije mogla bi da ostane bez najboljeg igrača u nastavku Svjetskog prvenstva. Domaćina očekuje duel četvrtfinala protiv Hrvatske, a postoji mogućnost da bi ga mogli odigrati bez svog najboljeg igrača na turniru, Denisa Cherysheva.
Cherysheva je u probleme uvukao njegov otac koji je u jednoj izjavi dao informaciju kako je njegov sin prošle godine tokom jedne povrede koristio injekcije koje u sebi sadržavaju hormon rasta.
Takav čin krši FIFA-ina pravila o dopingu, osim ako igraču nije izdat poseban nalog od ljekara koji se ustvari dobija direktno od FIFA-e. Za sada takvo nešto nije upoznato. Cheryshev će imati doping testove, i ukoliko se ispostavi da je nelegano koristio ove supstance sigurno će biti odstranjen sa Mundijala.
To bi zasigurno dosta olakšalo Hrvatskoj jer je Cheryshev pokazao dosad najviše od svih ruskih reprezentativaca.
(Sport.ba)