
Sinoć su košarkaši Bosne i Hercegovine pretrpjeli jedan od najtežih poraza u historiji izgubivši od Francuske sa 102:52 u petom kolu prve runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Kini.
Iako su poraženi bh košarkaši će se naći u drugom krugu takmičenja pošto je Rusija savladala direktnog konkurenta Belgiju i tako Bosnu poslala u naredni krug gdje će prenijeti jednu pobjedu i tri poraza.
Nakon utakmice javio se bh reprezentativac i član Portlanda Jusuf Nurkić koji je dao podršku izabranicima Duška Vujoševića.
"Glavu gore momci – slijedi drugi krug. Idemo dalje”, poručio je Nurkić na svom Facebook profilu.
Bosnu u drugom krugu kvalifikacija čeka neuporedivo teži posao, i ako dođe do situacije kakva je viđena prethodnih dana sa mnogobrojnim otkazima teško da se čemu možemo danati.
(Sport.ba)