
Leo Messi tek je jedna od zvijezda španeske Primere koje su optužene za utaju poreza. Pored njega, za takve radnje kažnjavani su Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Angel Di Maria, Javier Mascherano i mnogi drugi.
Argentinski mađioničar ipak tvrdi kako nije kriv i čvrsto vjeruje da mu je krivica nametnuta po naređenju iz Madrida!
"Izdato je naređenje u Madridu da me napadnu i dotuku, koristeći moj trenutak slabosti! Bilo je jako teško nositi se s tim.", rekao je Messi za španski Sport.
Kao mnogi proteklih dana, i Messi je izjavio kako je iznenađen ostavkom Zidanea u Realu, te je par riječi posvetio i transferima svoje ekipe. Prvenstveno se to odnosilo na potencijalno veliko pojačanje Blaugrane, Antoinea Griezmanna, za koga je Messi rekao kako je jedan od najboljih u ligi i kako bi definitivno predstavljao veliko pojačanje za Barcelonu. Iskoristio je fantastični fudbaler priliku i da "bocne" svoj klub po pitanju omladinskog pogona.
"Klub je posljednjih godina pomalo zapostavio akademiju i talente La Masie. Šteta je što veoma dobri fudbaleri napuštaju najbolji klub na svijetu, jer nisu dobili adekvatnu priliku da pokažu svoj kvalitet."
(Sport.ba)