Zvezda teškom mukom do vodstva u seriji
907

SUPERLIGA SRBIJE

0

Večeras je odigrana prva utakmice finalne serije Superlige Srbije u košarci. Košarkaši Crvene Zvezde savladali su ekipu FMP-a iz Železnika rezultatom 84:83.

Gosti iz Železnika vodili su sve do kraja druge četvrtine kada je Zvezde prešla u vodstvo i tada se činilo kako neće imati problema da završe meč. Otišli su sa četiri poena na pauzu, onda su koševima Rochestog povećali vodstvo, ali onda su gosti izjednačili.

U zadnjoj četvrtini vodili su košarkaši FMP-a, ali Zvezda je vođena Feldinom i Rochestim držala priključak. 25 sekundi prije kraja Pot pogađa trojku za vodstvo FMP-a 84-82, ali onda Feldiene 13 sekundi prije kraja vraća trojku i donosi vodstvo u seriji Zvezdi.

Kod domaćina su najefikasniji bili Omić sa 22 poena i Rochestie sa 21 poenom i 12 asistencija. Goste je predvodio Nenadić sa 19 poena.