WARRIORSI SRUŠILI REKOD IZ 1948: Noć Stepha Currya!
907

SJAJAN UČINAK

0

Golden State u trećem meču serije razbio je Houston rezultatom 126:85 Dvostruki MVP je odigrao najbolju utakmicu u sezoni, ubacio 35 poena, pet trojki, poslije poluvremena u famoznoj trećoj četvrtini, dao je 18 koševa i šutirao 7 od 7. "Ovo je moja kuća", vikao je Kari dok su navijači skandirali njegovo ime.

steph-curry

Na kraju, nije bilo ni prave borbe, katastrofa Rocketsa, smrzli su se u Oaklandu na -41. Ovo je i najubjedljivija pobjeda Golden Stateta u play offu u historiji, srušen je rekord iz 1948. kada su Philadelfija Warriorsi savladali "Bombardere" iz St. Louisa sa 39 poena razlike.

Durant je dodao 26 poena, Green 17, uz 10 skokova i 6 asistencija. Srušen je još jedan rekord, ovo je 16. pobjeda u nizu kod kuće u play offu za Golden State, srušili su rekord Jordanovog Chicaga iz 1990. odnosno 1991. godine.

Gosti nemoćni, Harden 20 poena, 9 asistencija, Pol 13, uz 10 skokova, ali kombinovano su šutirali 12 od 32, su svaka priča staje. Ratnici sada vode sa 2-1 u seriji,a sljedeći meč igra se na njihovom tlu. Ukoliko ostvare novu pobjedu biti će do vjerovatno i mat pozicija za Houston.