Valencia i Tenerife do pobjeda pred svojim navijačima
907

ACB ŠPANJOLSKA

0

"Slijepi miševi" su lako izašli na kraj sa Estudiantesom. Otpor "studenata" nije dugo trajao, na poluvremenu je bilo 13 razlike, na kraju ubjedljivih 24, utakmica je završena rezultatom 93:69.

Valencia je ovom pobjedom obezbijedila prrednost domaćeg terena u prvoj rundi playoffa, a Estudiantesove šanse da se domognne doigravanja su na nivou teorije. Moralo bi mnogo toga da im se poklopi.

Nešto kasnije Tenerife je izborio junačku pobjedu nad Barcelonom, pobjedu kojom je ostao na osmoj poziciji na tabeli, tj. posljednjem mjestu koje vodi u playoff. Ekipa Svetislava Pešića je loše ušla u meč, poslije prvih deset minuta zaostajala je pet poena, na poluvremenu je bilo 14 razlike za domaćine, koji su u nastavku uspjeli da sačuvaju prednost i da trijumfuju rezultatom 86:81.

Inače, sedam ekipa je već obezbijedilo plasman u doigravanju, ostala je još samo jedna viza, Tenerife bi pobjedom pred svojom publikom u narednom kolu završio posao.