Prvi čovjek Eurolige Jordi Bartomeu istakao je u intervjuu za Večernje novosti kako će Crvena Zvezda igrati Euroligu ukoliko neki tim odustane, a da Partizan ima šansu da se domogne Eurokupa. Nakon mnogo godina Srbija neće imati predstavnika u Europi, a Budućnost će po svemu sudeći zasluženo zaigrati u Euroligi, no prvi čovjek ističe da Zvezda ipak ima šanse.
"Kao što znate, svih 16 licenci je podijeljeno na jedan ili drugi način. Jedina šansa za Crvenu zvezdu je da bilo koji od 16 klubova napusti svoje mesto, što je trenutno malo vjerovatno. Na sastanku sa menadžmentom Budućnosti obavijestili smo ih o svim zahtjevima koje mora da ispuni svaki učesnik Eurolige. To je širok spektar kriterijuma, od strukture kluba, minimalnog budžeta, standarda dvorane, pravila finansijskog fer-pleja...", poručuje Bertomeu. On je takođe otrkio da postoji mogućnost da Partizan i sljedeće godine bude u Eurokupu.
"Jadranska liga ima tri direktna mesta u Evrokupu, ali pored toga postoje najmanje dvije "wild karte" koje će biti dodijeljene pošto se svi zahtevi analiziraju. Partizan bi mogao da dobije jednu od njih, ali još je rano za priču o tome", kaže Jordi Bertomeu koji je govorio i o budućim planovima Eurolige. To takmičenje će izvesno u sezoni poslije sledeće imati 18 timova, najavljuje se i proširenje Eurokupa, a moguće je da će tu profitirati i ABA liga.
"Plan je jasan i mi ćemo u budućnosti preduzeti različite korake. Prvi kojim se bavimo je da uključimo Francusku i povećamo prisustvo Njemačke u Euroligi. Poslije toga najviši prioriteti su Velika Britanija i Eurokup. Proširenje Eurokupa i Eurolige je definitivno nešto što razmatramo za blisku budućnosti", kaže Bertomeu.
sport.ba @sport.ba