Brazilci pomutili razum Dynamo Kievu, Shakhtar osvajač Kupa...
907
Brazilci pomutili razum Dynamo Kievu, Shakhtar osvajač Kupa Ukrajine

0

Fenomenalnu utakmicu odigrao je večeras Shakhtar i sasvim zasluženo će podići trofej koji je namijenjen osvajaču Kupa Ukrajine. Dynamo Kiev je savladan rezultatom 0:2, a brazilci iz Shakhtara su ih dovodili do ludila svojim sjajnim potezima. Pet igrača iz Brazila igralo je u prvih jedanaest, šest mjesta je bilo rezervisano za igrače iz Ukrajine, dok je manjinu činio jedan igrač iz Argentine, a upravo on je bio strijelac.

Shakhtar je tukao Dynamo Kievu u prvom poluvremenu, a Dynamo nije imao nijedan šut u okvir gola, dok je pravo čudo što Shakhtar nije postigao nijedan gol. No drugo poluvrijeme donijelo je golove i to dva u mreži Dynamo Kieva. Prvo je Ferreyra nakon sjajne asistencije Butkoa pogodio u 47. minuti, da bi Rakitsky udarcem iz slobodnjaka postavio konačan rezultat i to u 61. minuti utakmice. Drugi go ide na dušu golmana Boykoa jer je očajno intervenisao. Rakitsky ima snažan udarac, ali lopta je išla po sredini gola i ovo nije nikako smjelo da završi iza njegovih leđa.