WTA MADRID Sharapova konačno pobijedila, bez iznenađenja u...
907
WTA MADRID Sharapova konačno pobijedila, bez iznenađenja u prvom kolu Madrida

0

Maria Sharapova konačno je prekinula crnu seriju i to danas u Madridu pobjedom protiv Buzarnescu rezultatom 2:0. Sharapova je već jednom pobjeđivala Buzarnescu koja je 37. teniserka svijeta, pa nekadašnja najbolje teniserka svijeta nije imala problema. Po setovima je bilo 6:4, 6:1. Sharapova je imala 23/30 na prvi servis i igrala je veoma dobro danas, a protivnici je dopustila break loptu i break tek nakon što je imala doslovno osvojen prvi set. Dok u drugom setu Buzarnescu nije imala nikakve šanse protiv trenutno 53. teniserke svijeta.

Wozniacki je bez problema savladala Dariu Gavrilovu rezultatom 6:3, 6:1. Simona Halep je uništila Makarovu i prepustila joj je samo jedan gem i to u prvom setu, pa je rezultat glasio 6:1, 6:0. Kvitova je bila nešto blaža i sa 6:2, 6:1 je savladala Tsurenko, dok je Stephens savladala Soler Espinosu rezultatom 6:3, 6:2. Madison Keys je priredila iznenađenje dana jer je poražena od Sorribes Tormo i to poprilično uvjerljivo jer je bilo 7:5, 6:2 po setovima. Naomi Osaka se nije proslavila, a Zhang je bila bolja sa 6:1, 7:5. Azarenka je protiv Krunićeve uzela dva seta identičnim rezultatom 6:3. Muguruza je pobijedila Peng sa šest prepuštenih gemova i to četiri u prvom i dva u drugom setu.