24. 04. 2018 - 11:10
Džeko: Žao mi je što nas je Salah napustio, cilj i san je finale!
907
Shares
Džeko: Žao mi je što nas je Salah napustio, cilj i san je finale!

LIGA PRVAKA

Džeko: Žao mi je što nas je Salah napustio, cilj i san je finale!

24. 04. 2018 - 11:10
0
Shares

Napadač Rome i kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je uoči meča njegove ekipe protiv Liverpoola, u okviru prve utakmice polufinala Lige prvaka, istakao da sigurno neće biti nimalo lako izboriti plasman u finale.

"Utakmice s Liverpoolom će biti najvažnije u sezoni. U 180 minuta možemo izboriti finale o kojem svi sanjamo, ali neće biti lako. Liverpool je snažan tim i ima trenera koji igra ofanzivno poput nas", rekao je Džeko za zvanični portal UEFA-e.

Istakao je i kako bi Mohamed Salah mogao predstavljati veliki problem za Romu.

"Igrao je s nama dvije godine i žao nam je što je otišao. Napadač koji je postigao 40 golova u Premiershipu definitivno nam može stvoriti probleme. Liverpool igra dobro kao kolektiv, tako da ne moramo razmišljati o pojedincu, već o kompletnom timu", kazao je Džeko.

salah-srce-mi-zaigra-kada-dzeko-postigne-gol-210808-225751-big

Napomenuo je da će obje utakmice protiv Liverpoola biti vrlo teške.

"Ne mislimo još o finalu, jer imamo dva teška meča protiv Liverpoola. Plasman u finale bi bio ispunjenje sna, ali moramo ići korak po korak. Dvije teške utakmice nas očekuju i definitivno oba tima imaju isti cilj, a to je finale", rekao je bh. napadač. Susret na Anfieldu igra se večeras od 20.45 sati.

Učitaj još novosti