Levante šokirao Bilbao i došao na korak od osiguravanja opstanka
907

PRIMERA

0

U španskoj Primeri večeras je na rasporedu bila jedna utakmica. Athletic je u 34. kolu ugostio Levante i izgubio 1:3. Tri su pogotka pala u prvom dijelu, poveo je Bilbao preko Garcije u 8. minuti, ali "pomračenje" potkraj prvog dijela skupo ih je stajalo.

Bardhi je prvo u 42. izjednačio, a onda dvije minute kasnije donio puni plijen Levanteu koji je sad otišao na devet bodova od opasne zone. Oba pogotka Bardhi je zabio iz slobodnog udarca, a prvi je to put da se takvo nešto dogodilo od maja 2012. godine kad je Etxebarria zabio dva slobodnjaka Sevilli.

Nakon toga je Morales u 90. samo potvrdio pobjedu. Levante sad ima 37 bodova, devet više od 18. Deportiva i nedostaje mu još tri boda u zadnja četiri kola kako bi i teoretski osigurao ostanak u ligi i dogodine.

Athletic Bilbao nastavio je igrati u ritmu toplo-hladno i nakon iznenađujućeg remija s Realom u prošlom kolu, sad je prosuo sva tri boda kod kuće protiv kluba iz donjeg doma.