23. 04. 2018 - 12:36
Igrač platio 80,000 eura kako bi mogao igrati protiv kluba...
907
Igrač platio 80,000 eura kako bi mogao igrati protiv kluba koji ga se riješio: A onda mu se u 89. minuti to ISPLATILO!

0

Igrač Zenita iz St. Peterburga Artem Dzjuba glavna je priča dana u Rusiji.

Ovaj 29-godišnjak nekoliko je sezona bio jedan od glavnih napadača Zenita, a onda su ga se ove zime odlučili riješiti.

Dzjuba je otišao na posudbu u Arsenal Tulu, momčad iz sredine ljestvice ruskog prvenstva, a upravo su se Arsenal i Zenit sastali u nedjelju u 27. kolu. Zenit je imao vodstvo od 3-2 i pobjedu u rukama sve do posljednih trenutaka utakmice kada se dogodio veliki obrat.

Naime, prilikom sklapanja ugovora o posudbi Zenit je inzistirao na klauzuli prema kojoj Arsenal mora platiti 160,000 eura ukoliko želi da Dzjuba nastupi protiv svog kluba. Naravno, riječ je o prevelikoj cifri za taj klub, ali Dzjuba je odlučio sam platiti polovicu iznosa samo kako bi zaigrao protiv bivšeg kluba.

A u 89. minuti taj mu se potez i isplatio. Dzjuba je zabio za 3-3, otkinuo dva boda klubu koji ga se nezahvalno riješio i praktički ga izbacio iz utrke za prvaka.