Kneževi razbijeni na gostovanju, Marseille uvjerljiv
907

LIGUE 1

0

U 34. kolu Ligue 1 Monaco je poražen kod Guingampa s 3:1. Kola su krenula nizbrdo kada je Jemerson rukom spriječio pogodak domaćina i time zaradio crveni karton i jedanaesterac koji je realizirao Jimmy Briand.

Na 2:0 je povisio Ettiene Didot u 34. minuti utakmice maestralnim eurogolom. Grenier je ubacio iz kornera na šesnaest metara gdje Didot hvata loptu u letu te iz prvog dodira volejem šalje loptu u malu mrežicu. Mlađahni golman Monaca, Seydou Sy, nije mogao ništa napraviti po tom pitanju. Inače, 22-godišnji Senegalac mijenjao je Danijela Subašića među stativama jer je hrvatski reprezentativac bio van pogona zbog povrede bedra.

Posljednji pogodak za domaćine zabio je Marcus Thuram na početku drugog poluvremena kojoj je prethodila odlična akcija Guingampovih igrača. Počasni pogodak za Monaco u 63. minuti zabio je glavom Almamy Toure.

Marseille je ranije tokom dana lahkoćom savladao davljenika Lille rezultatom 5:1. Domaćini su uraganski odigrali prvo poluvrijeme gdje su utrpali gostima četiri komada. Po dva pogotka zabili su Thauvin (12', 30') i Mitroglou (35', 38'). Za Lille je zabio Benzia u 54. minuti, a končan rezultat postavio je Ocampos u 68. minuti utakmice.