Kei Nishikori je posljednji četvrtfinalista Monte Carla
907

MASTERS MONACO

0

Kei Nishikori igra u sjajnoj formi, a to je potvrdio i danas iako je imao veliku krizu u drugom setu.

Slavio je teniser iz Japana rezultatom 2:1, a po setovima bilo je 6:0, 2:6, 6:3. Japanac koji je 36. teniser svijeta dopustio je protivniku samo jednu break loptu u prvom setu i to u prvom gemu meča, a nakon što je spasio break loptu i odmah osvojio gem protivniku nije dopustio da uzme nijedan do kraja i osvojio je tako set sa 6:0. Andreas Seppi se ipak uspio vratiti iako je počišćen sa terena u prvom setu, a uzvratio je žestoko jer je dobio Nishokorija sa 6:2 i to uvjerljivom igrom, pa je izgledalo da će Nishori kući nakon osmine finala.

No posljednji set donio je ponovo fenomenalnog Nishikorija koji u svojih pet servis gemova gubi samo šest poena i tako sa jednim breakom iz šestog gema osvaja set sa 6:3 i prolazi u četvrt finale Monte Carla. Nishikori i Seppi igrali su posljednji meč danas, a Nishikori je ujedno i posljednji koji ide u četvrtfinale. Sastaje se sa Marinom Čilićem koji je drugi nositelj turnira. Interesantno je da su svi od prvog do šestog nositelja u četvrtini finala, a preostala dva tenisera nisu među nositeljima. U pitanju su upravo Nishikori i Gasquet.