Kei Nishikori se vraća na velika vrata, Bautista-Aguti i Khachkanov sigurni

MASTERS MONTE CARLO

0

Kei Nishikori do prve osmine finala na Mastersu još od Rome prošle godine.

Danas je to uradio u velikom stilu. Gubio je u prvom setu sa 1:3, a li se odmah vrati i set je osvojio rezultatom 7:5, dok je u drugom u potpunosti raštimao Medvedeva, a dobio je posljednji set sa 6:2. Bio je ovo vjerovatno najkompletniji meč još od povratka Nishikorija. Servirao je sjajno imao je 24/28 na prvi servis, dok je spasio 5 od 6 break lopti, a iskoristio je 6 od 10.

Nishikori će u osmini finala igrati protiv Seppija ili sretnog gubitnika Garcie Lopeza koji bi silom prilika odigrao samo jedan meč do osmine finala jer je bio bez protivnika u prvom kolu.

Favoriti se nisu poskliznuli jutros. A pored Nishikorija slavili su već navedeni Bautista-Agut koji je pobijedio Feliciana Lopeza sa 6:3, 7:6(5), dok je Khachkanov pobijedio Gillesa Simona sa glatkih 6:2, 6:2.