Džumhur poražen od Kližana, Bašić sutra igra odlučujući meč
907

DAVIS CUP

0

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u četvrtom mjestu Davis cupa od Slovaka Martina Kližana rezultatom 2:0 u setovima te je ukupni rezultat sada 2:2. Tako će meč odluke sutra odigrati naš Mirza Bašić, koji je u dublu s Tomislavom Brkićem danas bio bolji od slovačke kombinacije.

Početak meča nije slutio na Džumijev poraz, jer je već na startu napravio break. Ipak, Kližan je u četvrtom i šestom gemu potpuno preokrenuo set s dva breaka i riješio prvi set u svoju korist sa 6:3.

U drugom setu Slovak odmah pravi break, ali Damir je uspio preokrenuti i povesti sa 5:4. Potom slijedi novi Kližanov preokret, ali je Džumhur uspio izboriti tie-break gdje se nije proslavio. Izgubio ga je sa 7:3.

Tako će pobjednik ovog duela biti poznat nakon sutrašnjeg meča između Bašića i Gombosa.