Borna Ćorić vodio pa izgubio, Kazahstan poravnao rezultat
907

DAVIS CUP

0

Kukushin kao 92. teniser svijeta napravio je iznenađenje pobjedom nad Bornom Ćorićem i vraćanjem Kazahstana u igru.

Čilić je danas uništio Popka sa tek pet prepuštenih gemova, a po setovima Čilić je dobio sa 6:2, 6:1, 6:2.

Ćorić je imao priliku da Hrvatsku odvede na 2:0, ali iako je dobio prvi set sa 6:3 nakon toga je tri naredna izgubio. Imao je Borna u drugom setu vodstvo od 2:0, ali je izgubio naredna dva gema, pa je Kukushin vratio u igru. Napravio je Borna break i u petom gemu, ali je opet odmah izgubio svoj servis. Kukushin se dobro držao do tie-breaka u kojem se bolje snašao i tako je poravnao rezultat na 1:1.

Kukushin je stari as u Davis Kupu, a to je dokazao i danas. Osvojio je naredna dva seta sa 6:4, 6:2 i tako slavio.

Borna je nakon meča izjavio kako je imao osjećaj da mu Kukushin čita misli, a to je samo pokazatelj kako je odličan meč odigrao reprezentativac Kazahstana.