06. 04. 2018 - 20:38
Žalgiris u sjajnoj utakmici velikim preokretom stigao do...
907
Žalgiris u sjajnoj utakmici velikim preokretom stigao do pobjede nad Olympiakosom

EUROLEAGUE

0

Žalgiris je večeras pobijedio Olympiakos i tako stigao do šestog mjesta na tabeli u posljednjoj utakmici grupne faze Eurolige.

Olympiakos je odlično počeo i prvu dionicu je dobio sa visokih plus 15 i to rezultatom 25:10, na poluvremenu su imali plus 12, ali u nastavku se sve raspalo. Sredinom treće dionice Olympiakos je imao plus 16, a rezultat je glasio 59:43. Nakon toga krenula je velika serija gostujuće ekipa koja je stigla do rezultata 59:56, a to je bio kraj treće četvrtine. Serija od 13:0 za Žalgiris nastavila se i u posljednjoj dionici, ali sa samo dva poena nakon čega se igralo ravnopravno.

Pobjednika nismo dobili u regularnom vremenu, pa se igrao produžetak u kojem se bolje snašao Žalgiris, pa su na kraju slavili rezultatom 85:86.

Najbolji igrač utakmice bio je Žalgirisov Brandon Davies koji je postigao 18 poena, a više od pola poena postigao je sa linije za slobodna bacanja, tačnije 10 poena sa učinkom 10/11. Uz Brandona najviše je igri doprinjeo Paulius Jankunas sa 15 poena. 16 odnosno 15 poena u Olympiakosu su postigli Spanoulis i Nikola Milutinov.

Žalgiris grupnu fazu završava kao šesti, dok se Olympiakos nalazi na četvrtom mjestu. Večeras se igraju još dvije posljednje utakmice koje zatvaraju grupnu fazu.