01. 04. 2018 - 20:11
Unicaja u posljednjim sekundama poražena od Real Madrida i...
907
Unicaja u posljednjim sekundama poražena od Real Madrida i tako zakomplikovala borbu za Play-off, Nedović najefikasniji

ŠPANJOLSKA ACB

0

Real Madrid je bolje otvorio meč i slavili su u prvoj dionici utakmice sa 21:17, no četiri poena prednosti iz prve dionice nisu bila dovoljna da bi na poluvremenu imali prednost jer je Unicaja drugu dionicu dobila sa 31:26 i tako u drugo poluvrijeme ušla sa minimalnom prednošću.

Real Madrid opet bolje otvara meč nakon pauze i sa pet poena prednosti ulaze u posljednju dionicu, u kojoj su izgubili sa 23:20, no nisu poraženi.

Imala je Unicaja u posljednjoj dionici prednost i od šest poena, ali nisu izdržali, a koševi Real Madrida u posljednjem napadu doveli su ih do minimalne gostujuće pobjede od 89:88.

Unicaja je imala dvije sekunde za napad do kraja, ali nisu poentirali i ostalo je 88:89 za Real Madrid.

Nedović je bio najefikasniji igrač utakmice, te je predvodio svoju ekipu sa 25 poena, dok je 20 dodao McCallum. U Real Madridu 21 poen ubacio je Causeur, dok je Dončić bio tek četvrti strijelac svoje ekipe sa 10 postignutih poena za nešto više od 32 minute u igri.