Juniori BiH izgubili od Danske na startu kvalifikacija za Euro
907

U DRUGOM KOLU IGRAMO S AUSTRIJOM

0

Juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Danske s 3:2 susret prvog kola Grupe 7 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će u julu ove godine biti održano u Finskoj.

Danska je do vodstva došla u 28. minutu pogotkom Jonasa Winda, a krajem prvog poluvremena, u 42. minutu, drugi gol za domaćina postiže Carl Holse. Početkom drugog poluvremena Jens Odegaard je povećao prednost Danaca na 3:0, a Nedim Hadžić u 59. minutu smanjuje na 3:1.

BiH se u potpunosti vraća u ovaj susret pogotkom Benjamina Hadžića u 79. minutu, ali bh. nogometaši do kraja meča nisu uspjeli postići i treći pogodak.

Pored ove dvije ekipe na turniru, koji se igra od 21. do 27. marta u danskom Silkeborgu, učestvuju još selekcije Austrije i Turske. U prvom meču ove grupe Turska je savladala Austriju s 2:0.

U drugom kolu selekcija BiH 24. marta igra protiv Austrije (13 sati), a nastup na turniru završava 27. marta susretom protiv Turske (14 sati).